Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Aktuálně o výskytu chřipky v Evropě (leden 2007)

Podle údajů za první tři týdny tohoto roku se ukazuje, že teplé počasí v Evropě uspíšilo výskyt chřipky ve srovnání s předešlým rokem. Na druhou stranu se zdá, že výskyt nebude nikterak významný ve srovnání s předešlými chřipkovými sezónami, což nevylučuje obecnou epidemii akutních respiračních onemocnění. Důvodem nižší chřipkové aktivity může být relativně vyšší stupeň proočkování evropské populace proti chřipce způsobené obavami z ptačí chřipky od roku 2005 (dobrovolné doporučené očkování) a rozšíření pravidelného očkování proti chřipce starších osob (>65 let; u nás rovněž od roku 2005).

Epidemiologická situace ve 3. týdnu 2007 naznačuje pomalý vzestup počtu případů akutních respiračních onemocnění, přičemž střední intenzita je hlášena z Řecka, Luxembourgu, Holandska, Severního Irska, Skotska, Španělska a Švýcarska. V Ostatních 18 evropských zemích je tato aktivita nízká. Zvýšená regionální aktivita těchto onemocnění byla hlášena ze čtyř dalších zemí, České republiky, Norska, Skotska a Španělska. V ostatních zemích je tato aktivita jen místní, sporadická nebo žádná.

V Evropě dochází k pozvolnému nárůstu počtu případů chřipky (laboratorně prokázané), dominuje typ A - častěji typ A(H3). Chřipková aktivita pravděpodobně vrcholí ve Skotsku, kde dosáhla již svého maxima, které je za posledních 7 let poměrně nízké, v ostatních zemích je zaznamenán pouze její nárůst.


Obr1 (Snímek obrazovky 2016-08-22 v 13.56.48.png) [#28]

Nízká = bez chřipkové aktivity nebo výskyt chřipky nepřekračuje obvyklou míru
Střední = obvyklý výskyt chřipkové aktivity v daném období
Vysoká = vyšší než obvyklý výskyt chřipkové aktivity
Velmi vysoká = obzvlášť vysoký výskyt chřipkové aktivitya

Vydáno / Aktualizováno: 29.01.2007
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit