Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Nová unikátní databáze - Jaké očkování do ciziny?

Na základě několikaleté zkušenosti byla databáze doporučeného a povinného očkování včetně antimalarické profylaxe vhodné při cestě do cílové destinace přepracována.

Hlavní změnou je rozdělení očkování na povinné a naléhavě doporučované, která by každý cestovatel měl skutečně absolvovat, zpravidla bez ohledu na charakteru pobytu, jeho délce a dalších specifických podmínkách cestování.
Mimo to zde najdete i ostatní očkování, která jsou vhodná při specifických podmínkách cestování. U každého takového očkování najdete i specifické podmínky plánovaného pobytu tak, aby bylo snadnější se rozhodnout, které očkování absolvovat a které nikoli.
Třetím odstavcem je doporučení antimalarik pro danou destinaci. Zde mimo jiné najdete i podmínky rizika přenosu malárie. V posledním odstavci jsou uvedeny ostatní infekční rizika, vůči kterým zpravidla očkování není.

Údaje v této databázi jsou unikátním spojením tří mezinárodních databází, tj. CDC - Centers for Disease Control and Prevention, IAMAT - International Association for Medical Assistance to Travellers a CRM - Centrum für Reisemedizin

Všechny údaje jsou aktualizovány z roku 2007.


Vzhledem k tomu, že volba očkování či antimalarik je závislá na mnoha faktorech související s charakterem pobytu, jeho délkou, způsobem cestování, plánovanou aktivitou a v neposlední řadě i zdravotním stavu cestovatele, není možné přesně stanovit vhodné očkování a antimalarika bez úplných informací. Proto je více než vhodné se s konkrétními dotazy obracet na centra cestovní medicíny nebo očkování střediska, která by měla být dostatečně kvalitně vybavena k jejich zodpovězení.
Ceny za očkování jsou závislé na ceně vakcíny a ceně úkonu. Orientační ceny si můžete zjistit zde.

Vydáno / Aktualizováno: 30.07.2007
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit