Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

POMOZTE nám !!!

Od roku 2006 se v České republice zahájilo doporučené, dobrovolné očkování proti nákazám lidskými papilomaviry, vakcínou Silgard (Gardasil). O rok později se nabídka rozšířila o druhou vakcínu Cervarix. Přestože sérologické studie obou vakcín zatím nedostatečně korelují se stanovenou protektivní ochranou a tedy dosud platným a spolehlivým kritériem stále zůstávají výsledky rozsáhlých klinických studií obou vakcín, není jasné, zda oslabený imunitní systém nebo jiné obecné faktory negativně ovlivní tvorbu protilátkové odpovědi po očkování vakcínou Silgard nebo Cervarix.

Nyní je k dispozici komerční souprava stanovující množství protilátek po očkování jak vakcínou Silgard tak Cervarix.
Rádi bychom oslovili velký počet dívek a žen v minulosti očkovaných jednou z vakcín, aby podpořily tento projekt a poskytly základní informace o svém očkování a nechali si odebrat maximálně 5 ml krve (pro získání alespoň 2 ml séra) u svého ošetřujícího lékaře k vyhodnocení možností tohoto nového stanovení protilátek.

Co je třeba?
Informace: Iniciály očkované dívky nebo ženy, měsíc a rok narození, název vakcíny použité k očkování, datum podání první, druhé a třetí dávky vakcíny.
Nebylo-li provedeno kompletní očkování, tj. např. byla podána jen jedna nebo dvě dávky, vůbec to nevadí a do tohoto projektu můžete být zařazena.
Odběr krve: Váš ošetřující lékař Vám odebere krev, kterou nechá v místní laboratoři odstředit tak, aby se získalo stabilní sérum. Ze séra se pak vyhodnotí množství protilátek získaných Vaším očkováním.

Jaký přínos má tato studie pro Vás?
Vaše účast ve studii přinese zhodnocení optimálních a minimálních množství protilátek stanovených novou testovací soupravou. To pomůže v běžné lékařské praxi. Při jakékoli pochybnosti, že dané očkování nemusí být pro očkovanou ženu dostatečné, lékař si může individuálně ověřit protilátkovou účinnost očkované dívky nebo ženy.
Kromě toho Vám bude poskytnuta informace o stavu Vašich protilátek po očkování vakcínou Silgard nebo Cervarix, po ukončení a vyhodnocení této studie. Tato informace Vám bude sdělena výhradně Vaším ošetřujícím lékařem, nebo případně lékařem, který Vám odebral vzorek krve.

Vaše účast je dobrovolná.

Chcete-li pomoci v tomto projektu, prosím pošlete kontaktní email na tuto adresu zde, kde stačí uvést svého ošetřujícího lékaře (pediatr, gynekolog, praktický lékař pro dospělé), tj. jeho jméno a adresu. My lékaře budeme kontaktovat a odpovíme Vám, jak dále postupovat.

Děkujeme za vaši ochotu pomoci druhým.

Vydáno / Aktualizováno: 21.06.2009
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit