Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Prevence biologické zbraně

Přestože se pravé neštovice považují za vymýcené, jejich hrozba stále přetrvává v podobě biologických zbraní. Aktuálně se proti nim očkují některé vojenské jednotky. Protože byl před několika lety zaznamenán přenos živého vakcinačního viru pravých neštovic z rodičů očkovaných v armádě na své dítě s atopickým ekzémem, které díky tomu mělo závažné zhoršení zdravotního stavu, existuje stále cíl vyvinout bezpečnou vakcínu pro vojáky, zejména pak pro vojáky s atopickým ekzémem nebo jejichž rodinní příslušníci jsou zdravotně stigmatizováni.

Běžnou vakcínou proti pravým neštovicím nelze očkovat pacienty s atopickou dermatitidou z důvodů zvýšeného rizika závažných nežádoucích účinků. Proto nové poznatky s novou modifikovanou vakcínou (dánského výrobce) bez replikačních schopností vakcinačního viru přináší příslib bezpečného očkování, zejména HIV pozitivních osob nebo osob s atopickou dermatitidou nebo osob žijících s rodinnými zdravotně stigmatizovanými příslušníky.

Celkem 350 pacientů s mírnou až středně těžkou atopickou dermatitidou odpovídalo na dvoudávkové očkování ve 4týdenním intervalu stejně dobře jako 250 zdravých jedinců. Nežádoucí účinky byly v obou skupinách srovnatelné a nebyl zjištěn žádný případ vakcinačního ekzému nebo myokarditidy či perikarditidy. Dosud však schází klinické výsledky ověření této vakcíny u pacientů s těžkým atopickým ekzémem.

Zdroj:
Fran Lowry, New Smallpox Vaccine Protects People With Atopic Dermatitis; Medscape Medical News from the: American Academy of Dermatology (AAD) 69th Annual Meeting (11.2.2011, New Orleans, Louisiana)

Vydáno / Aktualizováno: 11.04.2011
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit