Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Legislativní změny očkování v roce 2012

Aktualizace zákona o veřejném zdravotním pojištění č. 48/1997 Sb, platného od 1.4.1997 se provedla novým zákonem ze dne 6.11.2011, č. 369/2011 Sb. Účinnost nového zákona vstupuje v platnost od počátku dubna tohoto roku.

Co nového úprava přináší?
Ukončuje dobrovolné očkování proti TBC dětí ve věku 12 let. Nově toto očkování podmiňuje indikacemi vyjmenovanými vyhláškou č. 299/2010. Zdravotní pojišťovny již nemohou hradit dobrovolné očkování těmto dětem.

Příznivě upravuje očkování proti pneumokokovým nákazám u dětí mladších 2 let, tj. respektuje zdravotní kondici očkovaného dítěte a lze tedy toto očkování odložit o několik měsíců do doby, kdy bude dítě v dobré zdravotní kondici, aniž by rodič přišel o možnost jeho úhrady zdravotní pojišťovnou. To samozřejmě umožní využít také alternativní schémata podmíněná věkem dítěte (podle doporučení výrobců těchto vakcín).

Nově zavádí plošné dobrovolné očkování proti infekcím vyvolaným lidským papilomavirem (lidově označovaného za očkování proti karcinomu děložního hrdla). Příznivé je to, že stačí v daném věku (13 let) toto očkování alespoň zahájit, tedy podat alespoň jednu dávku a rodič neztrácí nárok na úhradu tohoto očkování, dokončí-li se očkování do 12 měsíců od jeho zahájení (podle doporučení výrobců).

Vydáno / Aktualizováno: 08.01.2012
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit