Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Chřipka v roce 2012

Souhrnná zpráva Světové zdravotnické organizace uvádí celosvětově příznivý vývoj chřipky. Je vysoce pravděpodobné, že pandemický typ A(H1N1) je za dvě chřipkové sezóny nahrazen svým konkurentem A(H3N2).
Aktuálně stále zůstává chřipková aktivita v oblastech mírného pásma severní polokoule nízká. Lokální zvýšení se ale pozoruje v některých oblastech Kanady ((Britská Kolumbie, Alberta, Ontario, Quebek, a Saskatchewan), Evropy (Turecko, Španělsko, Itálie a Malta), Severní Afriky (Tunisko a Alžírsko), Číně a Blízkém východu (Írán).
Země tropického pásma jsou podle očekávání bez zvýšeného rizika chřipky s výjimkou jižní Číny (chřipka typu B) a Kostariky (sestupná tendence výskytu chřipky A(H3N2)). Jižní polokoule hlásí přetrvávající jen mírnou aktivitu chřipky (období léta).
Aktuálně dominuje chřipka typu A(H3N2) s výjimkou Mexika, kde převažuje typ A(H1N1 - pandemický typ z roku 2009) a Číny s typem B. Monitorování z celého světa potvrzuje shodu antigenního složení používaných vakcín s cirkulujícími chřipkovými kmeny. Výjimkou se stává chřipka typu B v Číně, která je odlišného kmene (Yamagata).
V posledních týdnech (ledna 2012) se celkově aktivita chřipky zvyšuje, ale přesto je její výskyt stále relativně nízký.

Vydáno / Aktualizováno: 23.01.2012
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit