Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Příspěvek na očkování u "Revírní-bratrské" ZP

Od počátku letošního dubna upravila zdravotní pojišťovna Revírní bratrská pokladna svůj preventivní program zaměřený na očkování. Výše příspěvku se pro děti a dospívající pohybuje od 1.000 - 1.500 Kč/rok. Vyšší příspěvek mohou využít pojištěnci, jejichž rodiče pojištění u stejné zdravotní pojišťovny mohou převést 500 Kč svým dětem. Díky tomu se většina očkování stává pro děti nebo dospívající plně nebo z velké části hrazených touto zdravotní pojišťovnou.
Je tedy chvályhodné, že si zdravotní pojišťovna uvědomuje ekonomiku očkování - tj. vyšší příspěvek na očkování se mnohonásobně vrací v podobě minimalizace výdajů na léčbu.

Tato pojišťovna se rozhodla minimalizovat rozdíly v plně a částečném očkování proti pneumokokovým a papilomavirovým ("karcinom děložního čípku") nákazám, které patří do kategorie dobrovolně plošného očkování. Doplatek na očkování vakcínou Prevenar 13 lze kompenzovat příspěvkem 1.000 Kč/rok (případně až 1.500 Kč/rok). Díky tomu se obě očkování proti pneumokokovým nákazám stává pro pojištěnce Revírní bratrské pojišťovny plně hrazené (bez doplatku zhruba 500/dávka), nebo jen s doplatkem 500 Kč/na celé očkování. Tím ZP podporuje dnes jediné vhodné a správné očkování vakcínou Prevenar 13.
Podobně přispívá i na HPV očkování (proti "karcinomu děložního čípku"), takže dívky ve věku 13 let mají očkování vakcínou Silgard plně hrazené (pojišťovna proplatí doplatek 300 Kč/dávka). Tato zdravotní pojišťovna jednoznačně pochopila ekonomiku očkování (tj. přispívá na ekonomičtější očkování), takže nezbývá než jen gratulovat a věřit, že ji budou následovat i další pojišťovny (údajně i "Česká průmyslová ZP" kompenzuje doplatek k HPV očkování vakcínou Silgard).

Revírní bratrská pojišťovna myslí i na své pojištěnce - cestovatele, kterým přispívá 300 Kč/očkování (v maximální výši 1.000 Kč/rok) proti exotickým infekcím. 

Vydáno / Aktualizováno: 16.04.2012
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit