Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Jedno očkování proti žluté zimnici na celý život

Od 11.6.2016 vejde v platnost rozhodnutí Světové zdravotnické organizace (SZO) přijaté v červnu 2014, které upravuje očkování proti žluté zimnici vyžadované do některých zemí celého světa. Původní platnost očkování proti žluté zimnici, určená na 10 let, byla tímto dnem změněna na doživotní platnost. Znamená to, že jednou již očkovaný cestovatel nebude potřebovat nové očkování proti žluté zimnici každých 10 let.
Přestože se jedná o změnu připravovanou 2 roky, může se v počátečních měsících platnosti tohoto ustanovení stát, že místní autority budou vyžadovat od cestovatele platné očkování proti žluté zimnici ne starší než 10 let. Proto je vhodné si před cestou raději ověřit na místním zastoupení uznání tohoto rozhodnutí SZO.

Zdroj:
World Health Organization. Amendment to International Health Regulations (2005), Annex 7 (yellow fever), [Accessed 19 May 2016].

Poznámka:
UGANDA od května 2016 vyžaduje očkování proti žlutí zimnici od všech cestovatelů vyjma dětí mladších 12 měsíců. Důvodem je riziko této nákazy v celé zemi (zdroj: CRM).

Vydáno / Aktualizováno: 06.06.2016
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit