Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Pediacel bude?!

Vakcína Pediacel se za posledních 7 let stala velmi oblíbenou mezi rodiči, kteří volili či volí alternativu k hexavalentním vakcínám určených k dětskému očkování. V posledních letech se však stala obtížně dostupnou a mnozí rodiče neví, jak dokončit očkování, které s touto vakcínou započali. I tak se výrobce této vakcíny rozhodl ukončit její dodávky do České republiky.

Je si však vědom složité situace některých rodičů, a proto se rozhodl zajistit poslední dodávku této vakcíny do České republiky. K ní dojde na přelomu června a července letošního roku. Výrobce odhaduje, že dodá asi 4.000 dávek, které by přednostně měly být určeny dětem, které již zahájily očkování s touto vakcínou. O tomto postupu informoval všechny pediatry formou dopisu. Následně oznámí Ústavu pro kontrolu léčiv ukončení registrace této vakcíny v České republice.

Není třeba za tímto postupem hledat nějaké spekulace, jde o legitimní postup, na který má každý výrobce právo.

Protože poslední dodávka (asi 5.000 dávek) byla v minulém roce rozprodána během 2 měsíců, není tedy čas otálet a ti rodiče, kteří chtějí dokončit očkování s vakcínou Pediacel, by se měli u svého pediatra informovat co nejdříve, aby jim vakcínu stihl zajistit.

(zdroj: Informace zaslaná přímo od výrobce, ze dne 27.6.2017)

Vydáno / Aktualizováno: 03.07.2017
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit