Na těchto stránkách používáme soubory cookies
Beru na vědomí
Internetové informační centrum správného očkování
Další aktualizace: 15.3.2021

Dotazy do poradny

Od roku 2017 se server vakciny.net změnil. Dostal svou webovou aplikaci, která umožňuje čtenářům vyhledávání článků, zpřehledňuje články a poskytuje databáze očkování do ciziny či očkování různých věkových skupin.

V minulém roce bylo možné zaslat jeden dotaz čtenáře během 6 měsíců bez potřeby se stát předplatitelem prémiového obsahu. Po ročním vyhodnocení jsem došel k závěru, že nelze dále poskytovat tuto službu. Důvodem se stala neukázněnost některých čtenářů, kteří nerespektovali pravidlo jeden dotaz během 6 měsíců a domnívali se,  že pošlou-li další dotaz z jiného emailu, tak dostanou další odpověď. Docházelo tak k velmi kuriózním situacím, neboť tací používali emaily svých blízkých, kteří o ničem nevěděli a nechápali, proč od mě dostávají emaily s upozorněním, že limit dotazů byl vyčerpán.

Jindy čtenáři uváděli svůj email s chybami a moje odpovědi byly tak zbytečné, protože je nebylo kam odeslat, respektive se mi odpovědi vracely zpátky. Bylo mi to líto, protože jsem věnoval svůj čas pro napsání odpovědi, kterou nebylo možné tazateli doručit.

I přes určitý limit v možnosti zaslat dotaz dorazilo za uplynulý rok 2017 více než 3.000 dotazů. Každé odpovědi věnuji průměrně 2-5 minut, a tak si každý může udělat obrázek o tom, kolik času jsem věnoval přípravě odpovědí.

Od letošního ledna (2018) došlo ke změně a každý mi může poslat ne jen jeden dotaz k svému očkování či očkování svých blízkých. Odpověď na dotaz není nikterak zpoplatněna. Jedinou podmínkou je stát se předplatitelem prémiového obsahu webu vakciny.net. Tím se lze stát na dobu 7 dní za cenu 100 Kč. Předplatitel v rámci registrace uvede svůj správný email a předchází tak situaci, kdy mu nelze na jeho případný dotaz odpověď zaslat z důvodu chybného emailu. Protože tento web není dotován žádnou firmou ani grantem, je příjem z prémiového obsahu použit na pokrytí ročních nákladů webové aplikace, domény a úložiště. Domnívám se, že jde o oboustranně férový přístup.

První reakce této změny jsou příznivé, neboť podle očekávání se záplava emailů dramaticky snížila a já se tak můžu mnohem více věnovat těm, kteří nová pravidla plně respektují, což mě baví víc. Dalším přínosem se stala úroveň formulovaných dotazů. Tazatelé své dotazy formulují přesněji, bez vulgarizmů a s odpovídajícím respektem k dotazovanému.

I přes jasně daná pravidla se najdou čtenáři, kteří je nerespektují a zasílají své dotazy na mé soukromé emailové adresy, včetně emailové adresy určené pro technické informace webu vakciny.net. Nemá vůbec smysl své dotazy zasílat na tyto emaily, protože jedinou odpovědí je automatická odpověď o chybně zaslaném dotazu, který je třeba napsat do webového formuláře, kam se dostane jen čtenář prémiového obsahu.

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří pravidla webu vakciny.net respektují a jsou ochotni se stát třeba jen na několik dní čtenáři prémiového obsahu. I čtenáři, kteří nemají přístup k prémiovému obsahu, nemusí být nikterak zklamáni, protože stačí jen číst a hledat. Prakticky všichni mají možnost si svou odpověď najít i ve volně přístupném obsahu webu vakciny.net.

Vydáno / Aktualizováno: 19.03.2018
Autor: M.PetrášKontakt | Podmínky užívání | GDPR | Prémiový obsah | RSS
Správné očkování - veškeré informace o očkování a vakcínách, ale nejen o nich.
info@vakciny.net, Marek Petráš, Copyright ©1999-2019.
Jan Tax: tvorba webových stránek
Žádná část těchto stránek nesmí být kopírována bez souhlasu autora.
Přihlásit